Haber

Antalya’da Organize Suç Örgütlerine Yönelik Operasyonlarda 180 Şüpheli Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Antalya’da son 150 günde organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen 22 operasyonda 180 şüpheli gözaltına alındı, 68 kişi tutuklandı. Kırmızı çizgilerimizden biri de uyuşturucuyla mücadeledir. Bunu yapanlara karşı kararlıyız. Toplumumuzu zehirlemeye çalışıyoruz. Onlara hayatı zindan edeceğiz. Antalya’da zehir tacirlerine yönelik son 150 günde 4 bin 481 operasyon yapıldı. 5 bin 172 kişi gözaltına alındı, 416 kişi tutuklandı” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya’da İl Emniyet Müdürlüğü binasında düzenlenen “Türkiye Barışı Antalya” toplantısına katıldı. Toplantının ardından basın mensuplarıyla bir araya gelen Bakan Yerlikaya, “Turizm denilince akla ilk gelen şehir Antalya’dır. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist geliyor. Antalya turizmin başkenti, Antalya Turizm sektörü kırılgan bir yapıya sahip. Güvenlik, turistlerin tercihlerinde en belirleyici faktörlerin başında geliyor.” “Antalya’nın huzur ve güvenliği açısından gece gündüz büyük bir hassasiyetle çalışıyoruz. Tüm birimlerimiz bu şehrin inancı ve huzuru için büyük bir çaba sarf ediyor” dedi.

Organize suç gruplarına 150 günde 22 operasyon

“Kafes Operasyonları” hakkında bilgi veren Bakan Yerlikaya, “Yasa dışı suç örgütlerinin her birinin adalete teslim edilmesi için bu operasyonları düzenliyoruz. Antalya’da organize suç örgütlerine yönelik son 150 günde gerçekleştirilen 22 operasyonda 180 şüpheli gözaltına alındı. gözaltına alındı, 68 kişi ise yeniden tutuklandı.” Kırmızı çizgilerimizden biri de uyuşturucuyla mücadeledir. Toplumumuzu zehirlemeye çalışanlara karşı kararlıyız. Onlara hayatı çekilmez hale getireceğiz. Antalya’da zehir tacirlerine son 150 günde 4 bin 481 operasyon düzenlendi. 5 bin 172 kişi gözaltına alınırken, 416 kişi tutuklandı. Denizyoluyla göçmen kaçakçılarının en önemlileri ise “En çok tercih edilen rota ve sistemlerden biridir. Denizlerimizin göçmenlere mezar olmasına izin vermeyeceğiz, göçmen kaçakçılarına da asla izin vermeyeceğiz” dedi.

“Toplam sistematik göçmen sayımız 136 bin 907”

Antalya’da geçici koruma kapsamındaki ve ikamet iznine sahip göçmen sayısı hakkında bilgi veren Bakan Yerlikaya, “Bu ilimizde geçici koruma kapsamındaki ve ikamet iznine sahip Suriyelilerin sayısı 130 bin 994 olup, Türkiye’de kalanların sayısı da 130 bin 994’tür. uluslararası savunma çerçevesinde 1096. Toplam düzenli göçmen sayımız 136 bin 907. Son 150 günde göçmen kaçakçılarına yönelik 42 operasyon düzenlendi, 90 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı, 13 kişi tutuklandı. Adli kontrolle yakalananlar bir daha bu işi yapmazlarsa kendilerini tebrik ediyoruz, devam etmeleri halinde ise mahkeme kararıyla cezaevine göndermeye kararlıyız.” yer verdi.

“Onları rahatsız eden bir şey varsa 112’yi arayıp bize söylemeliler.”

Bakan Yerlikaya açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Antalya’daki hemşerilerime şunu söylemeliyim ki, asayiş hatalarından 10’undan 9’unun hem jandarma hem de polisimiz tarafından yakalanıp adalete teslim edildiğini gördük. Bir hafta içinde 3 adet Taşınabilir Göç Noktası aracımız hizmete girecek. Antalya’da görev yapmak. Yakalanmayan tek bir rakamı bile kabul etmiyoruz. Yapılan hatanın şüphelisini bir an önce yakalayıp adalet önüne çıkarmak istiyoruz. Ziyaret ettiğimiz her ilde vatandaşlarımızdan talepte bulunuyoruz. İç işleri uyumlu ve birbirine güvenen bir aile. Antalyalı vatandaşlarımız kendilerini rahatsız eden her şeyi 112’ye bildirsinler. Sabırla beklesinler ki bize verdikleri talimatları uygulayalım. “Bakın ne yapacağız. buna göre yapın. Yenemeyeceğimiz suç ve hata yoktur, hepsinin üstesinden geleceğiz.”

Toplantıya Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Antalya Valisi Hulusi Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, AK Parti Antalya milletvekilleri katıldı. ve AK Parti İl Başkanı Ali Çetin. da katıldı. – ANTALYA

habersumbas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu