Haber

İzmir’in yeni spor uygulaması Sporİzmir hizmete açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir spor kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Sporİzmir taşınabilir uygulaması hizmete açıldı. Yeni uygulama ile İzmirliler cep telefonlarından spor müsabakalarını takip edebilecek ve spor okullarına başvuru yapabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in spor kenti hedefi doğrultusunda yeni bir uygulama İzmirlilerle buluşturuldu. Sporİzmir taşınabilir uygulama olarak cihazlara indirilmeye başlandı. Bu sayede spor okullarına yönelik uygulamalar, yürüyüş-koşu-bisiklet gibi aktiviteler, aktiviteler, akıllı bisiklet kiralama sistemi BİSİM, maçlar, kulüpler, tematik rotalar, spor yeteneklerine yönelik uygulamalar gibi şehirde spora dair her şey takip edilebiliyor.

Sporİzmir’de neler oluyor?

Uygulamayı telefonlarına indiren İzmirliler, cihazlarının sağlık uygulamasıyla entegre çalışan Sporİzmir ile yaptıkları her aktivitenin bilgilerine ulaşıp kontrol edebilecek. İzmir’de yapılacak tüm spor müsabakalarını, spor tesisi bilgilerini ve nasıl ulaşılacağını görebilecek, yol tarifi alabilecek. Kişiye özel aktivite rotaları ile size özel fırsatlara ulaşabileceksiniz. Yakındaki diğer kullanıcıların aktiviteleri görülebilir. Yürüt paylaş özelliği ile anlık spor verileri paylaşılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Spor Okulları başvuru sistemine girilebilir. Ayrıca BİSİM entegrasyonu, maç sonuçları ve skor cetvelleri, branş bazında aktivite bilgileri, branş bazlı gurur tabloları, spor kulüpleri ile ilgili verileri görme ve takip etme seçeneği ve sportif yetenek başvuru formu da Sporİzmir’de bulunmaktadır.

Sporİzmir uygulaması ile kullanıcıların spor yapma motivasyonunun arttırılması ve şehrin sportif kimliğinin oluşturulması amaçlanmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kibriscikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu